Solidariteitskas
SOLIDARITEITSFONDS
Ook al merken we het in het dagelijkse leven niet altijd: als plaatselijke gemeente zijn we binnen de Protestante Kerk verbonden met gemeenten in andere plaatsen. En soms gaat het in een gemeente even financieel wat minder goed. De solidariteitskas is in het leven geroepen om gemeenten te helpen die tijdelijke overbrugging nodig hebben. Daarnaast wordt het fonds ook gebruikt om kerkelijke activiteiten te betalen die noodzakelijk zijn, maar die niet door één gemeente op te brengen zijn. Zo wordt aan het motto van de solidariteitskas inhoud gegeven: “van gemeenten, voor gemeenten”. Om dit alles mogelijk te maken, is er een financiële bijdrage van alle leden van de Protestantse Kerk nodig. Ook die van u!
Als Protestantse Gemeente Maartensdijk/Hollandsche Rading zijn wij verplicht om voor ieder (belijdend) lid 5 euro af te dragen aan de Solidariteitskas. Het landelijk fonds wordt jaarlijks volgestort door het College van Kerkrentmeesters, die de afdracht bij elkaar probeert te krijgen door het houden van 5 collecten per jaar tijdens de erediensten.
In veel Gemeente wordt de Solidariteitskas via een aparte “nota” bij haar leden geïnd. Onze Gemeente heeft voor bovenstaande inning gekozen, maar u zult begrijpen, dat deze collecten niet de verplichte afdracht dekken. Het restant (2/3 van de aanslag) wordt uit de overige middelen voldaan. Te denken valt aan uw vrijwillige bijdragen, collecten t.b.v. kerk e.d. Opbrengsten die je eigenlijk aan je eigen gemeente zou willen besteden.
Vandaar dat wij de Solidariteitskas bij u extra onder de aandacht willen brengen.
Als u dit stukje goed doorleest en de inhoud bij u laat doordringen, zou u feitelijk kunnen concluderen: “ik ben lid, dus ik maak minimaal € 5,00 over als mijn lidmaatschap aan het solidariteitsfonds.” Deze gedachte is conform het doel van de solidariteit.
Gebruik NL59 INGB 0000 2059 56 tnv Prot.Gemeente Maartensdijk-Hollandsche Rading ovv solidariteitskas voor uw lidmaatschapsbijdrage.
Een klein bedrag, maar van grote waarde. Mogen wij rekenen op uw solidariteit en uw bijdrage aan de opbouw en het voortbestaan van de gemeenten en het bovenplaatselijk werk binnen de Protestantse Kerk? Wilt u eerst meer weten over de Solidariteitskas? Neem dan contact op met uw kerkenraad. Of kijk op de website www.pkn.nl/solidariteitskas.
“van gemeenten, voor gemeenten” – “van gemeentelid, voor gemeentelid”
Agenda
Gezamenlijke morgendienst in de Ontmoetingskerk STARTZONDAG
zo 13 sep 2026 om 10:00 uur Een speciale dienstMorgendienst in de Ontmoetingskerk
zo 20 sep 2026 om 09:30 uur we hopen het HeiligAvondmaal te vieren.Morgendienst in de ADVENTKAPEL
zo 20 sep 2026 om 11:00 uur We hopen het Heilig Avondmaal te vierenMorgendienst in de Ontmoetingskerk
zo 27 sep 2026 om 09:30 uur kinder nevendienst:Project
Van 27 september t/m 8 november gaan we aan de slag met een
project over de wapenrusting van God. Waar bestaat die
wapenrusting uit, waarom hebben we die eigenlijk nodig en hoe
gebruikten de mensen in de tijd van de Bijbel dit? Dit doen we aan
de hand van verhalen uit de hele Bijbel. Ga jij ook mee de strijd aan?
Neem gerust een vriend of vriendin mee.
Middagdienst
zo 27 sep 2026 om 17:00 Op zondag 27 september, om 17.00, uur gaan we weer van startmet de middagdiensten. Onze voorganger is Martine Sloezarwij,
missionair werker bij het Leger des Heils.
De muzikale begeleiding is in handen van Cornelis Kok, die het orgel
prachtig gaat laten klinken. Het precieze thema houden we nog even
als verrassing!
Na afloop praten we gezellig na onder het genot van een warm
kommetje soep met broodjes. Kom je ook? We zien je graag!
ontmoetingsdi9enst in Dijckstate
vr 02 okt 2026 om 19:30 uurANBI & Privacy & Veiligheid
ANBI-informatie GemeenteANBI-informatie Diaconie
Privacystatement
Veiligheidsplan